Pecorino Offida DOCG, TENUTA SANTORI

BIO/ORGANIC bílé suché víno, 100% Pecorino, 2021, Marché - Offida DOCG

Skladem
Kód: 72
Značka: Tenuta Santori
448 Kč 370 Kč bez DPH
Kategorie: TICHÁ VÍNA
Hmotnost: 1.3 kg

Excelentní OFFIDA Pecorino DOCG ověnčené mnoha cenami jak v Itálii tak v zahraničí. Jeho výjimečnost dokládá získání nejvyššího ocenění 3 pohárků Gambero Rosso 6 let po sobě 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023. Excelentní mineralita a chuť vína je daná pozicí vinice v regionu OFFIDA. Přes den zde vane slaný teplý vzduch od jaderského moře a v noci chladný vzduch z pohoří Sibillini.

Moderní vinařství TENUTA SANTORI nepoužívá žádné herbicidy a pesticidy a víno pěstuje plně v souladu s přírodou, pouze ručně bez použití mechanizace. Certifikováno BIO/ORGANIC

Výroba: V nerezovém tanku

Vlastnosti: Slámově žlutá barva, nazelenalé odlesky. Citrusové tóny a plná a vytrvalá chuť v ústech. Vynikající mineralita a kyselost.

Pecorino - příběh:

Autochtonní réva horských oblastí mezi Marché a Abruzzo. Za svůj název vděčí skutečnosti, že v dávných dobách šlo o oblast věnovanou pastevectví a zdá se, že ovce velmi ocenily chuť drobných bobulí této vinné révy během pastvy. Tato réva byla postupem času opuštěna kvůli své nízké produktivitě, ale díky odhodlání některých místních producentů byla tato odrůda znovuobjevena a dnes je to nejdůležitější odrůda bílého hroznu přítomná v oblasti Piceno, kde poskytuje vynikající vína, která nesou ochrannou známku DOCG. Upřednostňuje chladné podnebí se silnými teplotními výkyvy. Při fermentaci produkuje dobré množství glycerinu, který dobře vyvažuje kyselou složku a dodává vínu strukturu a tělo.

Teplota podávání: 6-8 ° C
Hrozny: 100% Pecorino
Oblast: Marché - Offida (Ripatrasone)
Ročník: 2021

Obsah alkoholu: 13% obj

Zpět do obchodu