INFORMACE O VÁNOČNÍM PROVOZU, OD 21.12-2.1 EXPEDUJEME ZÁSILKY POUZE PO BRNĚ A OSOBNÍ ODBĚR. DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ V ROCE 2022 A PŘEJEME KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A HODNĚ ZDRAVÍ V ROCE 2023!!! AŤ ŠUMÍ!

Premium balíček vín a bublin

Objevte Itálii, špičková vína z Marché, Friuli a Trevisa!

Skladem
Kód: 433
Značka: BUBBLES V BRNĚ
2 904 Kč 2 400 Kč bez DPH
Kategorie: VÁNOČNÍ BALÍČKY
Hmotnost: 9 kg
Premium balíček vín a bublin
Akce Novinka Tip

Připravili jsme pro Vás balíček prémiových italských a španělských vín a bublin! Vše vybráno od našich přátel vinařů pro všechny níky vína, v balíčku jsou 2 bílé 2 červené a 2 šumivé vína! Prémiové špičkové vína od malých vinařů! Dárek který nesmí chybět pod  stromečkem.

Passerina Spumante Brut

Rivacaselle 16 Prosecco Superiore DOCG Valdobbiadene Rive Di San Giovanni Brut

Passerina DOCG OFFIDA

Pecorino DOCG OFFIDA

ZIRLO DOC

PEPPER DOC

 

Informace o jednotlivých vínech:

Passerina Spumante Brut

BIO/ORGANIC spumante z hroznů odrůdy Passerina z oblasti Marché - Piceno.  Toto spumante v bohaté chuti a vůni předčí i spíše neutrální Prosecco!

Moderní vinařství TENUTA SANTORI nepoužívá žádné herbicidy a pesticidy a víno pěstuje plně v souladu s přírodou, pouze ručně bez použití mechanizace.

Výroba: Metoda charmat 90 dnů kvašeno v nerezovém tanku

Vlastnosti: Vytrvalé perlení, světle citronově žlutá barva se nazelenalými tóny. Svěží a živé příjemně pikantní chuť dobře vyvážená, Velmi intenzivní květinová a ovocná vůně (švestky, letní hrušky a grapefruit ).

Teplota podávání: 6-8 ° C
Hrozny: 100% Passerina
Oblast: Marché - Piceno (Ripatrasone)
Ročník: 2021

Typ: Brut
Obsah alkoholu: 12% obj
Zbytky cukru: 12 g / l
Tlak v láhvi: 5 barů

Rivacaselle 16 Prosecco Superiore DOCG Valdobbiadene Rive Di San Giovanni Brut

Špičkové ročníkové prosecco kategorie DOCG Rive. Z hroznů pocházející z vinic Rive di San Giovanni Přímo s sousedící s oblastí Cartizze! Jedná se o Víno ze strmých svahů se stoletými keři, úprava keřů i sběr hroznů probíhají výhradně ručně. Vinařství nepoužívá žádné herbicidy a pesticidy a víno pěstuje plně v souladu s přírodou.

Roční produkce pouze 5000 lahví!

Výroba: Metoda Charmat kvašeno 90 dnů v nerezovém tanku.

Chuť: osvěžující, svěží a suché na patře; perfektně vyvážené, s příjemně perzistentní vůní. Ideální spumante pro předkrmy ryb a obecně k jakémukoliv jídlu!

Vůně: Silná květinová vůně, zelené jablka a chlebová kůrka.

Teplota podávání: 7-8 ° C
Hrozny: 100% Glera
Oblast: Valdobbiadene DOCG Rive Di San Giovanni
Ročník: 2021

Typ: Brut
Obsah alkoholu: 12% obj
Zbytky cukru: 6 g / l
Tlak v láhvi: 5 barů

Vinařství Rivacaselle16 je srdci regionu Valdobbiadene s více než stoletou tradicí výroby vynikajícího prosecca rodinou Vettoretti. Jejich starodávné vinice Rive Di San Giovanni se stoletými keři vinné révy na prudkých svazích v přímo na hranici s regionem Cartizze jsou předučeny k vzniku toho nejšpičkovějšího prosecca.Vinice se nachází v nadmořské výšce 250 - 300 m n.m.

Passerina DOCG OFFIDA

Excelentní Passerina DOCG z malé oblasti Offida. Jedná se o nativní hrozen oblasti Piceno v Marché, spadá do rodinny hroznů Trebbiano. JE to starověká odrůda typická pro toto území. Excelentní mineralita a kyselinka je daná pozicí vinice. Přes den zde vane slaný teplý vzduch od jaderského moře a v noci chladný vzduch z pohoří Sibillini.

Moderní vinařství TENUTA SANTORI nepoužívá žádné herbicidy a pesticidy a víno pěstuje plně v souladu s přírodou, pouze ručně bez použití mechanizace. Certifikováno BIO/ORGANIC

Výroba: V nerezovém tanku

Vlastnosti: Slámově žlutá barva, zlaté odlesky. Bylinková vůně a svěží chuť po bílých broskvích a vytrvalá minerální až perlivá chuť v ústech. Vynikající kyselost.

Víno je vhodné zkonzumovat do 2 let - to má nejlepší vlastnosti!

Teplota podávání: 6-8 ° C
Hrozny: 100% Passerina
Oblast: Marché - Offida (Ripatrasone)
Ročník: 2021

Obsah alkoholu: 12% obj

 

Pecorino DOCG OFFIDA

Excelentní OFFIDA Pecorino DOCG ověnčené mnoha cenami jak v Itálii tak v zahraničí. Jeho výjimečnost dokládá získání nejvyššího ocenění 3 pohárků Gambero Rosso 6 let po sobě 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023. Excelentní mineralita a chuť vína je daná pozicí vinice v regionu OFFIDA. Přes den zde vane slaný teplý vzduch od jaderského moře a v noci chladný vzduch z pohoří Sibillini.

Moderní vinařství TENUTA SANTORI nepoužívá žádné herbicidy a pesticidy a víno pěstuje plně v souladu s přírodou, pouze ručně bez použití mechanizace. Certifikováno BIO/ORGANIC

Výroba: V nerezovém tanku

Vlastnosti: Slámově žlutá barva, nazelenalé odlesky. Citrusové tóny a plná a vytrvalá chuť v ústech. Vynikající mineralita a kyselost.

Pecorino - příběh:

Autochtonní réva horských oblastí mezi Marché a Abruzzo. Za svůj název vděčí skutečnosti, že v dávných dobách šlo o oblast věnovanou pastevectví a zdá se, že ovce velmi ocenily chuť drobných bobulí této vinné révy během pastvy. Tato réva byla postupem času opuštěna kvůli své nízké produktivitě, ale díky odhodlání některých místních producentů byla tato odrůda znovuobjevena a dnes je to nejdůležitější odrůda bílého hroznu přítomná v oblasti Piceno, kde poskytuje vynikající vína, která nesou ochrannou známku DOCG. Upřednostňuje chladné podnebí se silnými teplotními výkyvy. Při fermentaci produkuje dobré množství glycerinu, který dobře vyvažuje kyselou složku a dodává vínu strukturu a tělo.

Teplota podávání: 6-8 ° C
Hrozny: 100% Pecorino
Oblast: Marché - Offida (Ripatrasone)
Ročník: 2021

Obsah alkoholu: 13% obj

PEPPER DOC

Plné, silné, elegantní a zároveň svěží PEPPER DOC Friuli Colli Orientali

Suché červené víno z hroznů Schioppettino. Ruční sběr hroznů během října. Mošt zůstává v kontaktu se slupkami 18 dnů při kontrolované teplotě.

Zrání vína: v nových francouzských dubových sudech po dobu 18 měsíců. Dozrávání v lahvi 6 měsíců.

Vlastnosti: Víno má krásnou intenzivní červenou barvu granátovými odlesky. Vůně/Chuť: Červené bobulovité ovoce, jemná tříslovina, plné a zároveň svěží, charakteristická chuť po černém pepři a mineralita.

Své vyvážené chuti a mineralitě vděčí také díky zemině ve které roste, opuka - minerální naplaveniny z jaderského moře. Typická půda pro pro vyšší partie v obci Prepotto.

Shioppettino je nativní hrozen z oblasti Friuli historie této odrůdy se traduje až do 13 století, jako svatební víno, po epidemi révokaze téměř vymizel, v 70 letech 20 století se našlo pouze několik hlav. Nyní se pěstuje na pouze 150 hektarech, jedny z nejlepších tratí jsou právě na kopci u vinařství Spolert. Typická pepřová chuť vína stojí za ochutnání, jedná se o krásná vína Rhonského stylu!

Teplota podávání: 16-18 ° C
Hrozny: 100%
Schioppettino
Oblast:
Friuli – Prepotto
Ročník: 20
19
Typ:
Suché
Obsah alkoholu: 1
3,5% obj

ZIRLO DOC

Plné, silné, elegantní ZIRLO DOC Friuli Colli Orientali

Suché červené víno z hroznů Merlot. Ruční sběr hroznů během října. Mošt zůstává v kontaktu se slupkami 18 dnů při kontrolované teplotě.

Zrání vína: 40% v keramických amforách a 60% ve francouzských barriquových sudech po dobu 18 měsíců. Dozrávání v lahvi 6 měsíců. Díky Zrání v amforách se krásně vyhladí taniny. A vynikne vlastní víno a charakteristika vinic v Prepottu.

Vlastnosti: Víno má krásnou intenzivní rubínovou barvu granátovými odlesky. Vůně: exploze ostružin, fialky, borůvky a černý rybíz s tóny balsamika, velmi elegantní. Jemná sametová chuť plná ostružin s uhlazenými taniny s perzistentní dochutí.

Své plné chuti a mineralitě vděčí také díky zemině ve které roste, opuka - minerální naplaveniny z jaderského moře. Typická půda pro pro vyšší partie v obci Prepotto

Za nás nejlepší Merlot co jsme kdy pili!

Teplota podávání: 16-18 ° C
Hrozny: 100%
Merlot
Oblast:
Friuli – Prepotto
Ročník: 20
18
Typ:
Suché
Obsah alkoholu: 1
4% obj

Naše Produkty a nápady! BUBBLES V BRNĚ!

Zpět do obchodu