Pertois-Moriset

Vinařství se nachází v Le Mesnil-sur-Oger, Champagne Pertois-Moriset, je od počátku rodinným nezávislým podnikem, kde se dědí znalosti o vinné révy a výroby nejlepšího šampaňského od předcházející generace.

 

Historie vinařství začala sňatkem Yvese Pertoise a Janine Morisetové, syna a dcery dvou bývalých vinařských rodin v Côte de Blancs. V roce 1951 se manželé rozhodli vytvořit značku Pertois-Moriset, která se nadále rozvíjela, když se jejich syn Dominique a jeho manželka Florence připojili k vinařství.

Dnes vinařství řídí jejich vnučka Cécile a její manžel Vincent. Plochy vinic jsou 20,70 ha a rozkládají se na dvou terroirech:

Côte de Blancs, které má rozlohu přibližně 13,4 ha, Grand Cru a Chardonnay, převažuje 100%

Coteaux Sézannais, která má přibližně 7,30 ha a je tvořena 60% Pinot Noir a 40% Chardonnay

 

Vinařství pracuje souladu s životním prostředím, přičemž se snaží udržet velikou biologickou rozmanitost, která vinice obklopuje. Pokud to roky dovolí, nejsou na révu aplikovány žádné chemické prostředky. Réva je v zimě přirozeně zatravněna a v létě je půda zoraná. Veškeré mechanické práce jsou prováděny na 100% elektrickém traktoru.

V roce 2009 bylo vybudováno lisovací centrum. Vybaveno dvěma membránovými lisy z nerezové oceli, dvěma tepelně regulovanými nerezovými tanky a zrárnou s dubovými sudy a barely. Tato zařízení přispívají ke zdravému lisování vynikající kvality, kvašení při kontrolované lineární teplotě a zrání na jemných kalech po celou zimu. Víno je lahvováno v červnu/červenci, aby mělo čas se plně rozvinout v tancích a sudech. Lahve pak leží ve sklepě, nejméně 20 měsíců na kalech u standardních ročníků nebo mnohem déle (až 72 měsíců) u vintage edicí, toto garantuje vína s plnou jedinečnou chutí.

V roce 2015 se vinařství vrátilo zpět do prestižního klubu producentů šampanského vína Club des Trésors de Champagne, do kterého patřil v době založení vinařství Yvesem a Janine. Tento klub je jediný svého druhu v oblasti Champagne a sdružuje 28 řemeslných špičkových vinařství splňující náročné podmínky klubu s ohledem na pěstování zpracování a kvality vín. Vinařství v tomto klubu mohou jejich nejlepší ročník nalahvovat do speciální edice v unikátní klubové lahvi. Ve vinařství Pertois je to Special Club Cuvée, které je směsí vín z nejlepších lokací Le Mesnil-sur-Oger.

Vinařství se navíc začíná specializovat na vinifikaci a produkci vintage vín z tratí Lieu-dit v jednotlivých vesnicích. Při sklizni v roce 2018 bylo vytvořeno 12 ročníků (edicí), kde kromě našich tradičních ročníků budete za několik let moci ochutnat vína ze sadů jako Cramant, Chouilly, Oger, Villeneuve, Barbonne-Fayel (Pinot Noir) a z Le Mesnil-sur-Oger tratí jako jsou Jutées, Hauts d'Aillerands, Jeamprins a Hautes Mottes

Les Quatre
1 000 Kč bez DPH
1 210 Kč

Šampaňské, Brut, 100% Chardonnay, 2,5 g/l cukru, 0,75l

Kód: 184
1 položek celkem
Zpět do obchodu