Podere Giardino

 logo_colori_grande

Rodinná farma Podere Giardino se nachází regionu Emilia-Romagna mezi městy Modena a Reggio Emilia. Region je proslulý hrozny Lambrusco a sýrem Parmigiano Reggiano po celém světě.  Jejich tradice se datuje od konce 19 století kdy pra-pradědeček Donnino Crotti založil farmu na chov mléčného skotu pro produkci mléka do místních sýráren, jeho velkou vášní bylo také pěstování hroznů Lambrusco. Dnes vedou farmu sourozenci Marco, Paulo a Federica

V současné době chovají 140 krav na produkci mléka pro blízkou sýrárnu, kde v kooperaci s dalšími 12 farmami produkují vynikající sýr Parmigiano Reggiano, Který si na výstavě World cheese awards 2020 odnesl bronzovou a stříbrnou medaili.

Věnují se pěstování tradičních odrůd hroznů Lambrusco (Marani, Oliva, Salamino, Maestri, Ancellotta) typických pro místní okolí a Malvasia.

Jejich vína Suoli Cataldi jsou certifikována BIO/Organic. V nabídce jsou vína Lambrusco a Malvasia jak naturální, spontánně kvašené, bez přidaných sulfátů, bez cukru, tak vína vyrobené metodou charmat a metodo Classico kvašeno v lahvi s přidáním dozážního likéru.


Pěstované odrůdy: Lambrusco, Malvasia
Roční Produkce: 50000 Lahví
Provincie: Emilia Romagna

podere

Zpět do obchodu